Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Taniec na szczęście

Taniec na szczęście

Po raz  czternasty średzcy maturzyści zatańczyli „Poloneza dla Rolanda”.  W tym roku tańczono go na nowowyremontowanym rynku z finałem pod pomnikiem rycerza.
Razem z uczniami poloneza zatańczyli włodarze powiatu i miasta, radni, dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele a także pracownicy urzędów i instytucji. Kolumnę poprowadzili Sebastian Burdzy tańczący z Aleksandrą Grudzińska z kl. 3b oraz burmistrz Adam Ruciński w parze z Darią Bachowską również z 3b. Kolejna czwórka to dyrektorki: Małgorzata Przesławska i Konrad Nowak oraz Małgorzata Bogucka i Konrad Kaczmarczyk. Jolancie Bilińskiej partnerował Dominik Radziszewski. Wszyscy panowie to uczniowie kl. 3 b.
Obserwatorzy mogli podziwiać m. in. czwórki, ósemki oraz tunele. O choreografię zadbała Małgorzata Miśkowska, a całość komentował Dariusz Jurczenko.
Pomysł poloneza narodziła się w zespole szkół nr 1. Co roku bierze w nim udział zdecydowana większość maturzystów. W tym roku około stu pięćdziesięciu. Za rok jubileuszowa edycja. Czym zaskoczą nas maturzyści? Może wieczorowymi strojami albo panterami w osobach mam i ojców? Czekamy niecierpliwe, a za wyniki matur trzymamy kciuki
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin