Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Lubisz gotować? Zapraszamy do zabawy

Lubisz gotować? Zapraszamy do zabawy

Rusza druga edycja konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Pierwsze gotowanie odbędzie się 30 marca, a jego tematem będzie danie z jajkiem.
Zeszłoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał wiele pozytywnych opinii stąd decyzja o jego kontynuacji. Konkurs ma aktywizować i integrować mieszkańców, doskonalić ich umiejętności kulinarne, a także promować lokalne talenty. 
 
W tym roku konkurs będzie składał się z czterech spotkań - gotowań. Pierwsze już 30 marca, kolejne 25 maja, później w lipcu i wrześniu. Gotowanie będzie odbywać się w soboty, w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Środzie Śląskiej. Uczestnikami zabawy mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.– Zeszłorocznych uczestników prawdopodobnie nie trzeba będzie namawiać. Tym, którzy myślą nad udziałem powiemy, że to świetna zabawa, okazja do poznania innych kucharzy  amatorów oraz pochwalenia się swoimi umiejętnościami i przepisami – mówią pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu.
 
W tym roku dwie rzeczy uległy zmianie. Po pierwsze: w skład komisji oceniającej dania wejdą przedstawiciele drużyn startujących w danym etapie. Po drugie: książeczka z najlepszymi przepisami zostanie wydana dopiero po kolejnej, trzeciej edycji konkursu. Zapraszamy do zabawy!!! Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk w każdym etapie może wziąć udział max 12 zespołów.
 
Partnerami konkursu są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Stowarzyszenie LGD „Szlakiem Granitu" oraz Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”.
 
Zeszłoroczni, najbardziej utytułowani uczestnicy:
 1. „Smakosze”, Środa Śląska
 2. Sołectwo Chomiąża
 3. „Jastrzębianki + Jastrząb”, Jastrzębce
 4. Klub Nowoczesnej Gospodyni, Brzezinka Średzka
 5. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Konarach
 6. „Kogutki Team”, Środa Śląska
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

 • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
 • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
 • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
 • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
 • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin