Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Darczyńcy poszukiwani
04-12-2018

Darczyńcy poszukiwani

Już w najbliższy weekend wielki finał SZLACHETNEJ PACZKI. Tymczasem w naszym rejonie  na pomoc czeka jeszcze siedem rodzin. Jeśli możesz - pomóż i uczyń czyjeś święta  radośniejszymi.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Pomoc prawna w 2019 roku
03-01-2019

Pomoc prawna w 2019 roku

Publikujemy harmonogram dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Średzkiego w 2019 roku i przypominamy najważniejsze ustalenia:
 
UPRAWNIENI:
Od 1 stycznia 2019 roku, zgodnie z nowelizacją ustawy, usługi będą świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 1 ustawy).
 
ZAPISY NA PORADY:
Przyjmowanie zgłoszeń na nieodpłatne porady odbywa się wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu wskazanym przez starostę tj. 71 396 89 53.
 
FORMA ŚWIADCZENIA POMOCY NA ODLEGŁOŚĆ:
Co do zasady porady udzielane są osobiście w wyznaczonych punktach. Wyjątek stanowi usługa świadczona osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się. Celem tej regulacji jest dotarcie z pomocą do grup z ograniczoną możliwością kontaktu z udzielającymi porad w punktach. Takim uprawnionym usługi poradnicze, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, mogą być udzielane za pośrednictwem telefonu i za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość lub poza punktem (art. 8 ust. 8 ustawy).
W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście (np. obłożnie chorych) powyższa regulacja umożliwi świadczenie usług w ich aktualnym miejscu pobytu, w tym w ramach wizyty domowej.
 

Załączniki

Ilustracja do informacji: Więcej ryb w stawach i rozlewiskach
01-12-2018

Więcej ryb w stawach i rozlewiskach

Liny, szczupaki i karasie pospolite trafiły w do zbiorników wodnych na terenie powiatu średzkiego w ramach tegorocznej akcji zarybiania.
Zarybianie odbyło się w listopadzie. Była to druga duża akcja zorganizowana przez Powiat, we współpracy z Powiatową Społeczną Strażą Rybacką oraz stowarzyszeniami  wędkarskimi.   
Materiał zarybieniowy trafił do zbiorników wodnych w Brodnie, Gosławicach, Wilczkowie, Chomiąży, Piekarach, średzkich Kajaków,  a także do rozlewisk rzeki Jeziorka  w gminie Miękinia.
 
Akcja miała na celu odbudowę różnorodności gatunkowej rodzimych gatunków ryb i została sfinansowana ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska. – Cieszymy się z akcji i pomocy starosty powiatu. Dzięki niej mogliśmy zakupić rodzime, cenione, lecz rzadziej kupowane gatunki ryb. Przypomnę, że z PZW dostajemy głównie karpia, teraz, po tym zarybianiu, możemy mówić o różnorodności gatunkowej naszych wód –  podsumował akcję Andrzej Lech, komendant społecznej straży.
Wszystkie ryby kupiono u dolnośląskich, certyfikowanych hodowców.  
 
 
Ilustracja do informacji: Dla lepszej współpracy
01-12-2018

Dla lepszej współpracy

28 listopada Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej zorganizował „Dzień dla Pracodawcy”.  Zaproszenie na spotkanie przyjęło 32 lokalnych pracodawców.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Nowe władze Powiatu
30-11-2018

Nowe władze Powiatu

20 listopada odbył się pierwsza sesja rady powiatu kadencji 2018-2023. Radni zadecydowali o powierzeniu funkcji starosty Krzysztofowi Szałankiewiczowi. Na przewodniczącego rady wybrali Artura Boguckiego.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konferencja dla uczniów
30-11-2018

Konferencja dla uczniów

28 listopada w średzkim domu kultury odbyła się konferencja pt. ,,Moja przyszłość – wybieram szkołę, wybieram zawód” adresowana do uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Ogłoszenie
29-11-2018

Ogłoszenie

Uchwała nr 1/2018 Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej w sprawie powołania Komisji Konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia nieodpłatnej pomocy prawnej
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dla zdolnych uczniów
29-11-2018

Dla zdolnych uczniów

Od 13 do 22 listopada w powiecie średzkim odbywały się powiatowe etapy konkursów zDolny Ślązaczek oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń
29-11-2018

Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń

Przypominamy, że w ramach świętowania 100-lecia niepodległości Powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Jutro urząd czynny!
23-11-2018

Jutro urząd czynny!

Informujemy, że w sobotę 1 grudnia Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej będzie czynne w godzinach 7.30 – 15.30  (rejestracja pojazdów, prawa jazdy, kasa 8.00 - 14.30). Natomiast  24 grudnia (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy.
1 2 3 4 5 6 ... 144
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin