Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Modernizacje zgodnie z planem

Modernizacje zgodnie z planem

Zgodnie z planem przebiegają inwestycje Powiatu. Priorytetem jest modernizacja budynku byłego szpitala.
Pierwszy etap w szpitalu obejmuje remont parteru budynku, gdzie w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, będą działać trzy poradnie: chirurgii, ortopedii i onkologii. Aktualnie trwa wykańczanie pomieszczeń, budowa stanowiska do pretriażu (wstępnej oceny pacjenta), przegląd i przebudowa instalacji. Na ukończeniu jest remont dachów płaskich.
–  Ten etap prac będzie gotowy do 15 maja br. Uruchomienie Ambulatorium planowane jest na drugie półrocze 2021 roku. Drugi etap prac obejmie dostosowanie pomieszczeń szpitala na potrzeby oddziału rehabilitacji na II piętrze i sal szpitalnych na III piętrze  – informuje Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu. Remont realizowany jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a jego wykonawcą spółka InvestPolska-SM.
Na modernizację budynku szpitala Powiat pozyskał 2,8 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Również z rządowego funduszu pochodzą środki na termomodernizację budynku „B” w Powiatowym  Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej (byłego liceum profilowanego). Remont obejmie docieplenie ścian oraz odnowę elewacji. Nowa elewacja pojawiła się już na południowej ścianie budynku, teraz remontowana jest część wschodnia. Koszt tego zadania ta 282 tys. zł, termin realizacji 16 sierpnia.
(rfp)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin