Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Danie staropolskie tematem drugiego kulinarnego pojedynku

Danie staropolskie tematem drugiego kulinarnego pojedynku

14 maja odbędzie się drugi w tym roku kulinarny pojedynek w ramach konkursu “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Tym razem o nagrodę główną w wysokości 1000 złotych drużyny będą rywalizować w Malczycach.


 
Tematem pierwszych kulinarnych potyczek, które odbyły się w kwietniu w CeKA, były Smaki Wielkanocy. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie drużyna Familia Wilkszyn, przygotowując pierożki z farszem z białej kiełbasy. Już za trzy tygodnie kucharze-amatorzy zmierzą się z kolejnym wyzwaniem, jakim będzie danie staropolskie
 
Zgodnie z regulaminem uczestnikami konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne z powiatu średzkiego. Drużyna, która przygotuje najlepsze danie zdobędzie voucher o wartości 1000 złotych (jego fundatorem jest Powiat Średzki), a także dyplom oraz tytuł “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Jak zwykle wręczone zostaną nagrody specjalne partnerów konkursu, tj.: Banku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, Dolnośląskich Młynów S.A. i Krainy Łęgów Odrzańskich.
 
Konkurs odbędzie się w niedzielę 14 maja na terenie zielonym przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Malczycach (ul. Sienkiewicza 10A). Początek zmagań o godzinie 12.00. Autorów najlepszego dania poznamy około godz. 14.30.
 
Zapraszamy do zabawy! Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do środy 10 maja.
 
Powiat Średzki - RFP
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin