Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Powiat Średzki z najwyższym dofinansowaniem w województwie

Powiat Średzki z najwyższym dofinansowaniem w województwie

Zarząd Województwa Dolnośląskiego 26 kwietnia opublikował listę rankingową udzielania pomocy na operacje typu “Budowa lub modernizacja dróg lokalnych".
Na liście znalazło się 46 projektów, przy czym do dofinansowania rekomendowano 34 z nich. Wniosek Powiatu Średzkiego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2081D na odcinku Zabłoto - Jakubkowice w gminie Kostomłoty” zdobył 9 punktów i uplasował się na 30. miejscu listy rankingowej. Kwota przyznanego dofinansowania to 5,3 mln zł i jest to najwyższa wartość spośród wszystkich projektów ujętych na liście. Szacunkowa wartość całego zadania to 8,3 mln zł.
 
Przebudowa będzie realizowana w partnerstwie z Gminą Kostomłoty, obejmie odcinek 3,5 km drogi i rozpocznie się w 2024 roku.Dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będziemy mogli zrealizować kolejną inwestycję drogową poprawiającą bezpieczeństwo i podnoszącą jakość życia mieszkańców naszego powiatu. Cieszę się, że projekt ten otrzymał wsparcie, gdyż bardzo dobrze współpracuje się nam z Gminą Kostomłoty i jestem przekonany, że ta inwestycja będzie kolejnym tego przykładem – komentuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi.  
(RFP - Powiat Średzki)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin