Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

7. sesja rady powiatu

Temat powiatowych dróg oraz ich remontów zdominował sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej w dniu 28 kwietnia.
 
Sesja rozpoczęła się od przedstawienia nowego zastępcy komendanta policji w Środzie Śląskiej podinspektora Jarosława Szydło. Następnie przejęto porządek obrad, a starosta powiatu przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Radni dodatkowo chcieli wiedzieć m.in. jak przebiega rozwiązanie umowy dzierżawy działki pod szpital w Komornikach, na jakim etapie jest plan B oraz jakie inwestycje drogowe będą kontynuowane. Głos zabrał również burmistrz Środy Śląskiej, który zaproponował przeanalizowanie wszystkich dotychczasowych inwestycji drogowych powiatu pod kątem kosztów remontów oraz długości dróg powiatowych w poszczególnych gminach.
 
Dyskusja na temat dróg była kontynuowana w kolejnym punkcie obrad poświeconym ocenie Akcji Zima. O zinwentaryzowanie dróg i szczegółowe rozliczenie remontów wnioskował Kazimierz Buba. Z kolei Czesław Osiecki zaproponował wypracowanie ogólnych zasad współfinansowania utrzymania dróg, a także rozważenie możliwości przekazania utrzymania dróg gminom jako zadania powierzonego. W ożywionej dyskusji pojawił się również temat przełomów oraz pracy patcherów.
 
W kolejnym punkcie sesji dyrektor PCPR-u Katarzyna Misiuna przedstawiła informacje o rodzicielstwie zastępczym. Jego formach i możliwości wspierania przez PCPR. O codziennym życiu w rodzinnym domu dziecka opowiedziała Danuta Kawińska dyrektor domu w Miękini.
 
W „15 minutach dla wyborców” głos zabrał przedstawiciel PPSP w Środzie Śląskiej, który zaprosił wszystkich obecnych na powiatowe obchody Dnia Strażaka w dniu 8 maja.
 
Po przerwie radni podjęli uchwały w sprawie:
- przeznaczenia lokalu użytkowego do wynajmu na czas nieokreślony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego,
- zmiany uchwały Nr XLIII/263/2009 Rady Powiatu w Środzie Śląskiej z 29 grudnia 2009 roku w sprawie uchwalenia statutu Powiatu Średzkiego,
- ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych,
- zaciągnięcia kredytu długoterminowego określonego w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2011,
- zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2011.
 
Po uchwałach, zgodnie z nowym porządkiem, przyszedł czas na interpelacje i zapytania radnych. Złożyli je: Czesław Osiecki, Małgorzata Rachwalska, Mariusz Wojewódzka, Marek Bawoł, Stanisław Wicha. Z kolei Halina Mikła i Kazimierz Buba złożyli po kilka wniosków.
 
W ostatnim punkcie sesji – sprawy różne przewodniczący rady zaprosił obecnych na uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, które odbędą się na średzkim rynku. Przypomniał też o rozpoczynającym się w maju Turnieju Radnych.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin