Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Wyróżnienie dla starosty

Dziewięć osób, w tym starosta Sebastian Burdzy, spotkało się na obiedzie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim podczas jego wizyty we Wrocławiu.
 
Prezydent zjawił się we Wrocławiu 11 maja wracając z odbywającego się w Świdnicy Kongresu Regionów. Obiad zjedzono w Karczmie Lwowskiej przy Rynku. Głowa państwa wybrała dania kuchni polskiej: rosół z kołdunami, żeberka z duszonymi ziemniakami, a na deser makowiec. Przy stole rozmawiano oczywiście o polityce. Starosta Sebastian Burdzy poruszył temat wydatków z budżetu państwa na inwestycje drogowe.
 
- W imieniu starostów, wójtów i burmistrzów zaapelowałem o zwiększenie środków na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Ten na lata 2008-2011 zakładał pomoc państwa w wysokości 1 mld zł rocznie, w nowym kwoty te zmniejszono do 200 mln zł. A jak widomo potrzeby w zakresie modernizacji dróg są wielkie - relacjonował spotkanie starosta Burdzy. Sarosta poruszył również temat rodzicielstwa zastępczego oraz reformy systemu opieki nad dzieckiem.
 
Po obiedzie Bronisław Komorowski zwiedził powstające muzeum „Pana Tadeusza” i krótko pospacerował po Rynku. Przed wyjazdem do Obornik Śląskich wstąpił jeszcze na budowę mostu rędzińskiego.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin