Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Zostań liderem i nieś pomoc

Chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu? Nadarza się świetna okazja. SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację liderów rejonu, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy.
 
 
SZLACHETNA PACZKA to akcja pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa. Co roku w całej Polsce organizuje ją kilkuset liderów – każdy w swojej miejscowości lub dzielnicy. Lider rejonu kieruje średnio grupą około 30 wolontariuszy. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do około 30 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Pod okiem lidera wolontariusze ankietują rodziny i kwalifikują je do pomocy, a następnie kontaktują się z darczyńcami przygotowującymi paczki. W czasie finału, kiedy paczki zawożone są do rodzin, lider organizuje magazyn i transport. Przede wszystkim jednak przez cały czas dba, aby udzielana pomoc była mądra, adekwatna i skuteczna.
 
Aby zostać liderem i zorganizować pomoc dla potrzebujących w swojej okolicy wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wysłać swoje zgłoszenie. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.
 
W 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazano pomoc o wartości 10 milionów złotych, a w akcję zaangażowali się m.in. Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką, Jerzy Dudek i piłkarze Realu Madryt czy siostry Radwańskie. Wyjdź z tłumu i dołącz do nich!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin