Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Integracja samorządów i gmin

28 maja w Miękini odbyły się sportowe potyczki radnych, które zainaugurowały 10. – jubileuszową edycję Turniej Radnych Powiatu Średzkiego.
 
W tegorocznym turnieju zadeklarowało udział sześć drużyn. I tyle właśnie stawiło się na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Miękini. Na rozgrzewkę radni rozegrali mini turniej piłki nożnej. Najlepsza w grupie A okazała się drużyna Kostomłot, a w grupie B Środa Śląskiej. Mecz finałowy pomiędzy tymi drużynami zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Kostomłocian. Kolejne miejsca zajęli: Udanin, Powiat (całkiem dobry wynik jak na głównego orędownika skrócenia czasu gry), Miękinia i Malczyce. Ciekawie wypadł wyścig na narcie. Najlepszy czas - 14,40 sekund osiągnęła drużyna powiatu i prawdopodobnie było to jej pierwsze tak widowiskowe zwycięstwo w historii turnieju. Drugie miejsce zajęła Środa Śląska, a trzecie Kostomłoty. Gospodarze potyczek jako jedyni zaliczyli upadek i przez to zajęli ostatnie miejsce. Podobną uprzejmością i wynikiem wykazali się w konkurencji rzucania jajkiem. Pierwsze miejsce w rzutach zdobyli radni Kostomłoty, a drugie powiatu i Środy Śląskiej.
 
Radni zmierzyli się również w trzech konkurencjach stałych, które będę rozgrywane w każdej gminie tj. rzutach do kosza (najlepsza Środa Śląska), strzałach karnych na mała bramkę (zdecydowane zwycięstwo Malczyc) oraz rzutach piłką lekarską (najlepszy wynik Kostomłoty). Ostatecznie zwycięzcą potyczek w Miękini została gmina Kostomłoty – 30 pkt. na 36 możliwych do zdobycia. Tylko 1,5 pkt. mniej zdobyli radni ze Środy Śląskiej. Trzecie miejsce, po bardzo dobrym występie, zajęli radni powiatowi.
 
Zapraszamy mieszkańców do kibicowania swoim drużynom. Kolejne potyczki odbędą się w Osieku (12 czerwca) i Malczycach (19 czerwca). Turniej zakończy się najprawdopodobniej we wrześniu. Przypominamy też, że jego liderem jest gmina Kostomłoty, która wygrywała potyczki aż pięciokrotnie, również te ostatnie.
 
WYNIKI POTYCZEK W MIĘKINI:
 
drużyna
turniej
mini piłki
narty
piłka lekarska
rzuty do kosza
strzały karne
rzut jajkiem
suma punktów
miejsce
KOSTOMŁOTY
6
4
6
3,5
4,5
6
30
I
UDANIN
4
3
2
3,5
1,5
2
16
V
MALCZYCE
1
2
1
3,5
6
3
16,5
IV
POWIAT
3
6
3
1
4,5
4,5
22
III
MIĘKINIA
2
1
4
3,5
1,5
1
13
VI
ŚRODA ŚL.
5
5
5
6
3
4.5
28,5
II
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Turniej Radnych - potyczki w Miękini

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin