Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Remonty zgodnie z planem

Tegoroczna aura sprzyjała drogowcom i obie inwestycje drogowe Powiatu Średzkiego zgodnie z planem dobiegają końca.
 
 
Modernizacja drogi powiatowej nr 1606D na odcinku Lutynia-Łowęcice to czwarta „schetynówka” powiatu. Inwestycja przewidywała: modernizację 7,6 km drogi, odbudowę rowów, budowę 350 mb chodników oraz oczywiście wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. W tej chwili wykonawca - firma Skanska S.A. kończy kłaść nawierzchnię asfaltową. Prace wykończeniowe będą polegać dokończeniu budowy chodników i wyczyszczeniu kanalizacji. Wartość tej inwestycji to blisko 8,5 mln zł, z czego 2 700 tys. zł wyniesie dofinansowanie powiatu i tyle samo gminy Miękinia.
 
Fot. Rondo w Kostomłotach
 
Druga inwestycja to modernizacja dróg powiatowych na odcinkach Zabłoto-Kostomłoty i Kostomłoty-autostrada A4 o łącznej długości 3,5 km. Inwestycja zakładała mi.in. budowę: dwóch rond, kanalizacji deszczowej oraz jednostronnego chodnika w miejscowości Zabłoto. Wykonawca - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. zakończył już budowę kanalizacji i większości chodników, a na odcinku 700 m położył nawierzchnię docelową. W tej chwili kładzie dolną warstwę nawierzchni na rondzie w Kostomłotach. Inwestycji będzie kosztować około 3,5 mln zł i zostanie sfinansowana z budżetu powiatu.
 
Fot. Zabłoto
 
- Realizacja obu inwestycji odbywa się zgodnie z planem i najprawdopodobniej już 1 lipca kierowcy pojadą nowymi drogami – zapewnia starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin