Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Spotkanie sołtysów i samorządowców

Spotkanie sołtysów i samorządowców

Z inicjatywy Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, w środę w starostwie z okazji Nowego Roku, spotkali się samorządowcy, sołtysi, członkowie rad sołeckich oraz stowarzyszenia.
Spotkanie było okazją do  podsumowania działań Stowarzyszenia w 2019 roku. Zanim to nastąpiło, głos zabrali goście. Starosta Powiatu Krzysztof Szałankiewicz życzył członkom stowarzyszenia ciekawych inicjatyw, energii do działania oraz pomyślnej współpracy z innymi organizacjami i urzędami. Ciepłe słowa i wolę wspierania przekazali też wójtowie Malczyc i Udanina.
Wicestarosta Sebastian Burdzy, w imieniu władz powiatu, zaprosił obecnych na uroczyste otwarcie  Centrum Kultury Alternatywnej, które zaplanowano na 6 marca . – Powstaje miejsce, w którym będziecie mogli spotykać się na zarządach, walnych zebraniach, ale  też rozwijać swoje pasje na organizowanych tam rożnych warsztatach i wydarzeniach. To miejsce dla was, dla mieszkańców powiatu – mówił Sebastian Burdzy.
O zrealizowanych  przez stowarzyszenie działaniach opowiedziała jego prezes  Agnieszka Kogutek. Zmiany w zarządzie, Krajowym Rejestrze Sądowym, uregulowanie kwestii bankowych, wyjazd szkoleniowy do Karpacza – to niektóre z nich.
– Cieszymy się z wysokiej frekwencji. Było dużo sołtysów i gości, co pozwala wnioskować, że jest wola do współpracy i działania, czyli przed nami rok ciekawych działań i inicjatyw. Pierwszą z nich najprawdopodobniej będzie charytatywny Bal Sołtysa – podsumował spotkanie Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu i inicjator powstania forum.  
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin