Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Technikum nr 1 na 7. miejscu w województwie!

Technikum nr 1 na 7. miejscu w województwie!

Po raz kolejny nasze Technikum z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 znalazło się w czołówce 10 najlepszych techników województwa dolnośląskiego wg Rankingu Portalu Edukacyjnego „Perspektywy”.
 
Tytuł Srebrnego Technikum szkoła otrzymała za zajęcie 7 miejsca w naszym województwie i 212 w kraju. Tym samym utrzymała Srebrną Tarczę, którą posiada już od 2012 r.
 
Skąd te sukcesy? – Uczestniczymy w projektach i programach z funduszy Unii Europejskiej, doposażamy pracownie, prowadzimy dodatkowe zajęcia oraz stawiamy na rozwój kompetencji nie tylko naszych uczniów, ale także kadry pedagogicznej – wyjaśnia dyrekcja szkoły. Ma też nadzieję, że dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli tytuł Srebrnej Szkoły będzie ich stałym znakiem rozpoznawczym.
 
Co istotne, w tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto w tym rankingu brane były pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach.
 
Pełny rankig tutaj

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin