Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na wycieczki rowerowe

Zapraszamy na wycieczki rowerowe

Rowery przeżywają renesans i w związku z tym Powiat Średzki razem z pizzerią Al Lago przygotował tablicę z mapą tras rowerowych i pieszych.
Tablica pojawiła się kilka dni temu na średzkich kajakach, a dokładniej na ścianie tamtejszej pizzerii. To odpowiedź m.in. na wnioski rowerzystów odwiedzających lokal, ale też ogólny rozwój aktywnej turystyki.
Na tablicy znajdziemy dokładną mapę powiatu z zaznaczonymi szlakami pieszymi, trasami rowerowymi oraz ścieżkami dydaktycznymi i przyrodniczymi. Nie zabrakło też opisu lokalnych atrakcji jak np. Skarb Średzki, rezerwat przyrody „Zabór”, zamek na wodzie w Wojnowicach, platan Cesarz w Cesarzowicach czy nietypowe ruiny w Kwietnie. Zainteresowani odwiedzeniem tych miejsc, znajdą obok opisu szacunkową odległość. Mapę i w większej części treść przygotował Zbigniew Pilch, menedżer destynacji turystycznej, fotograf i grafik.
–  Chętnie włączamy się w takie inicjatywy, bo aktywny wypoczynek to jest to, co warto i trzeba promować. Liczymy, że cyklistom spodoba się ten pomysł i na naszych ścieżkach oraz trasach zrobi się tłoczniej. Wakacje to idealna pora na takie właśnie wycieczki – informują pracownicy starostwa z Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Zewnętrznych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin