Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Chodnik w Mieczkowie oficjalnie odebrany

Chodnik w Mieczkowie oficjalnie odebrany

Wczoraj oficjalnie odebrano inwestycję chodnikową w Mieczkowie. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2020 rok.
Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu przetargowym i została nim firma Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic z Oleszna. Zadanie składało się z budowy dwóch odcinków chodników oraz małego placu przy krzyżu. Chodnik w sąsiedztwie kościoła pw. św. Andrzeja Boboli, zgodnie z zaleceniem wojewódzkiego konserwatora zabytków, wykonano z kostki kamiennnej granitowej. W sumie powstało około 500 metrów nowego chodnika. Zadanie kosztowało blisko 192 tys. zł i po połowie sfinansował je Powiat i Gmina Kostomłoty.
 
Tegoroczna edycja programu pozwoliła na budowę chodników w czterech miejscowościach: Malczyce i Święte, budowa w trakcie oraz Mieczków i Wrocisławice – już odebrane. Łącznie przebudowanych zostanie ponad 1400 metrów chodników, przy budżecie wynoszącym około 700 tys. zł i opartym o zasadę 50. procentowego udziału partnerów tj. powiatu i gmin – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu. – Dobra koniunktura na prace budowlane skłania nas do rozważenia uruchomienia środków w ramach przyszłorocznego programu.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin