Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Dobre wieści od wojewody dolnośląskiego

Dobre wieści od wojewody dolnośląskiego

Zadanie pn. „Remont dróg powiatowych nr 2052D i 2057D relacji Prężyce-Leanrtowice-Księginice”, które w kwietniu br. trafiło na listę rezerwową Funduszu Dróg Samorządowych i ma ogromne szanse na dofinansowane.
Wczoraj starosta powiatu otrzymał pismo z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z propozycją realizacji tego zdania. – Oczywiście, że podtrzymaliśmy chęć realizacji tego zdania o czym poinformowaliśmy już wojewodę. Cieszymy sie, że pojawiły się oszczędności poprzetargowe i nasz wniosek, składany po raz drugi, będzie realizowany. W ten sposób północna części Gminy Miękinia będzie mogła cieszyć się naprawdę dobrą siecią dróg – informuje starosta Krzysztof Szałankiewicz.
 
Wartość inwestycji to: 6.119 tys. zł. Kwota deklarowanego dofinansowania to 3.719. tys. zł., z możliwością zwiększenia do 80 procent tj. 4.895 tys. zł. Wkład własny zostanie po połowie sfinansowany przez Powiat i Gminę Miękinia.
 
Jak zapewniają urzędnicy starostwa, zaraz po podpisaniu umowy o dofinansowanie, rozpocznie się postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę  inwestycji. W tej chwili w urzędzie trwają prace nad kolejnymi wnioskami do Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat planuje złożyć ich trzy, i ma na to czas do 15 sierpnia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin