Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Droga Piekary - Konary również do przebudowy

Droga Piekary - Konary również do przebudowy

Kolejne dobre wieści płyną z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wniosek Powiatu pn. „Przebudowa drogi powiatowej 2091D odcinek Piekary-Konary” również ma szanse na dofinansowanie.
Wniosek znajdował się na liście rezerwowej projektów dofinansowywanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Oszczędności na inwestycjach z listy rankingowej pozwoliły na dofinansowanie zadań z listy rezerwowej.
 
Powiat zadeklarował gotowość i chęć realizacji tej inwestycji i w niedługim czasie zawarta zostanie stosowna umowa z wojewodą. Po jej podpisaniu rozpocznie się wyłanianie wykonawcy.
Wartość zadania to: 2.888 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 80 procent tej kwoty czyli 2.309 tys. zł. To oznacza wkład Powiatu i Gminy Udania w kwocie po 288 tys. zł.  
 
Zadanie to pozwoli na zmodernizowanie 2,3 km drogi oraz budowę chodnika w miejscowości Piekary. To kontynuacja zeszłorocznych inwestycji w Udaninie oraz na odcinku Udanin - Piekary. Dzięki temu otrzymamy naprawdę duży odcinek nowej drogi, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i poprawi też estetykę miejscowości – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu, odpowiedzialny za drogi oraz komunikację.
 
Fot. Inwestycja drogowa w Udaninie w 2019 r.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin