Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Droga przez Karczyce oficjalnie otwarta

Droga przez Karczyce oficjalnie otwarta

Zakończyła się największa w tym roku inwestycja drogowa Powiatu. Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową biegnącą przez Karczyce.
W przecięciu wstęgi wzięli udział partnerzy projektu tj. władze Powiatu i gminy Kostomłoty, przedstawiciele wykonawcy, radni, sołtys oraz mieszkańcy wioski. Włodarze gmin zgodnie uznali inwestycję za udaną, terminową i satysfakcjonującą. Przedstawiciel wykonawcy - firmy Berger Bau również pozytywnie ocenił tę współpracę i wyraził nadzieję na kolejne wspólnie zrealizowane zadania.
 
„Przebudowa drogi 1606D odcinek od granicy z Gminą Miękinia do skrzyżowania z drogą 2020D” została zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie kosztowało 4 458 tys. zł. 80% tej kwoty zostanie pokryte z budżetu wojewody, a po 10% z budżetów Powiatu i Gminy Kostomłoty.
 
Warto przypomnieć, że w 2016 roku zrealizowaliśmy inwestycję na innym odcinku tej drogi, od skrzyżowania przez Lisowice, Chmielów do granicy z powiatem wrocławskim. W 2011 władze powiatu i gminy Miękinia zmodernizowały część od Lutyni w stronę Karczyc. Dodając do tego dzisiaj otwierany odcinek możemy pochwalić się drogą powiatową, która na terenie naszego powiatu została zmodernizowana w 100 procentach. Komunikuje ona trzy ważne ośrodki miejskie tj. Brzeg Dolny, Kąty Wrocławskie i Leśnicę. Nie mam wątpliwości, że była to bardzo dobra decyzja i konieczna inwestycja – podkreśla Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu odpowiedzialny za drogi.
 
Dla pierwszych użytkowników oficjalnie otwartej drogi przygotowano drobne upominki.
 
Długość przebudowanego odcinka to 2,6 km, a nowych chodników 330 m. Prace rozpoczęły się w lutym i zakończyły wcześniej niż zapisano w umowie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin