Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki na dotacje dla gmin, powiatów i miast przeznaczone na ograniczenie skutków pandemii. Inna jego nazwa to Tarcza dla samorządów. 
Łączny budżet tego funduszu to 12 miliardów zł. Połowa tych środków została już przekazana samorządom na podstawie algorytmu wynikającego z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Zgodnie z nim  Powiat Średzki otrzymał ponad 2,7 mln zł i pod względem wysokości była to 5 kwota w Województwie Dolnośląskim. O przeznaczeniu tych środków pisaliśmy TUTAJ.
 
Druga pula środków zostanie rozdysponowana na drodze konkursu. 24 sierpnia Prezes Rady Ministrów ogłosił pierwszy nabór wniosków na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie w formie konkursowej są stosunkowo proste i zawieją odniesienie do kryteriów tj.: zrównoważony rozwój, kompleksowość, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, udział liczby mieszkańców jst, na który inwestycja wywiera pozytywny wpływ, spodziewany efekt, dostępność.
 
–  Zdecydowaliśmy  o maksymalnym wykorzystaniu możliwości jakie daje nabór w ramach Fundusz Inwestycji Lokalnych i przygotowaliśmy do niego dziesięć wniosków na najważniejsze inwestycje będące w zakresie kompetencji powiatu – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego.Złożyliśmy wnioski na modernizację budynku szpitala w Środzie Śląskiej oraz dostosowanie go do obowiązujących norm i standardów. Przygotowaliśmy również dwa wnioski na termomodernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych naszych placówek oświatowych. Złożyliśmy również pięć  wniosków dotyczących infrastruktury drogowej oraz budowy ścieżek rowerowych – dodaje wicestarosta.
 
Termin składania wniosków minął 30 września. Wyniki naboru powinny zostać opublikowane po 30 dniach od tej daty, a więc na początku listopada.  
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin