Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Wręczono stypendia dla najzdolniejszych w Powiecie

Wręczono stypendia dla najzdolniejszych w Powiecie

19 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat spełniło warunki niezbędne do otrzymania stypendiu Starosty Powiatu Średzkiego za rok 2019/2020. W ten sposób nagrodzono już 214 uczniów!
Powiatowy program stypendialny uchwalony przez radę powiatu w 2006 roku ma promować uczniów wybitnie uzdolnionych, motywować  do zdobywania wiedzy wykraczającej poza program nauczania, a także pobudzać aktywność.
 
Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 7 października w Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Uczniom towarzyszyli najbliżsi oraz dyrektorzy szkół. Zebranych przywitał wicestarosta Sebastian Burdzy, który przedstawił idę programu stypendialnego i jego statystyki. – W stosunku do lat ubiegłych w tym roku nastąpiły bardzo istotne zmiany. Zwiększyliśmy kwotę stypendium, we wszystkich trzech kategoriach, w naukowej z 1 tys. na 2 tys. zł. To dobra wiadomość dla was, ale też dla nas bo takie wydawanie pieniędzy, nie ukrywam, bardzo cieszy i zaakceptowała je nawet nasza dość oszczędna pani skarbnik – mówił starosta Burdzy. Starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz pogratulował uczniom, rodzicom, a także dyrekcji szkół tak wspaniałych osiągnięć. Wyraził też nadzieję, że będą one przepustką i zapowiedzią wspaniałych wyników na studiach.  
 
Stypendia za rok szkolny 2019/2020 przyznano 19 uczniom. W PZS nr 1 otrzymało je 14 uczniów, w tym: 12 osób z Liceum Ogólnokształcące i 2 z Branżowej Szkoła I stopnia. W PZS nr 2 stypendium zdobyło 3 uczniów z Technikum Informatycznego. Pierwszy raz stypendia naukowe otrzymały 2 uczennice z Branżowej Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Do tej pory tylko jedna uczennica ośrodka otrzymała stypendium i było to  stypendium za osiągnięcia sportowe.
 
Rekordzistą tegorocznej edycji jest Jakub Warzych z PZS nr 2. Jego średnia to 5,41. Do niego również należy rekord średniej ocen. W roku szkolnym 2018/2019 zdobył średnią 5,94. Kolejne miejsca na liście rekordzistów zajmują: Mateusz Sidor ze średnią 5,76 i Tomasz Marszałek - 5,73. Oboje z zespołu nr 2.  
 
Wszyscy nagrodzeni wczoraj uczniowie wpisali się do Złotej Księgi Stypendystów Powiatu Średzkiego, która w tej chwili składa się z trzech obszernych kronik i liczy 214 nazwisk! Zgodnie ze zwyczajem nie zabrakło też wspólnej fotografii i pysznych pączków.  
 
Tegoroczni stypendyści:
 
Powiatowy Zespół Szkół nr 2:
Jakub Warzych
Krzysztof Pośpiech
Oliwia Piwowarczyk
 
Powiatowy Zespół Szkół nr 1:
Mateusz Wojtowicz
Wiktor Prokop
Mateusz Dudka
Aleksandra Pietrzak
Aleksandra Mioduszewska
Joanna Gałek
Maria  Stanik
Łucja Tyszkowska
Magdalena Sołtowska
Wiktoria Stawirej
Julia Podwysocka
Anna Podwysocka
Kamil Witoń
Dagmara Garska
 
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy:
Walentyna Juszczak
Natalia Agnieszka Bagińska
 
Gratulujemy raz jeszcze!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin