Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Ul.Wierzbowa w Gałowie do przebudowy

Ul.Wierzbowa w Gałowie do przebudowy

Wczoraj w gabinecie starosty podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Gałów – ul. Wierzbowa. Będzie to kolejna droga transportu rolnego wyremontowaną przez nasz samorząd przy wsparciu urzędu marszałkowskiego.
Nowa droga będzie mieć 600 m długości i 4,5 szerokości. W projekcie ujęto też utwardzenie poboczy oraz remont przepustów. Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł, z czego urząd marszałkowski w ramach dotacji celowej przekaże – 126 tys. zł. Po 81 tys. zł zapłacą Powiat i Gmina Miękinia. Remont wykona firma Berger Bau Polska i musi go skończyć do 12 listopada br.
 
W 2019 roku w ramach technologii transportu rolnego przebudowano ul. Gałowską w Lutyni, która w Gałowie przechodzi w ul. Wierzbową. Wytypowane ulice to najliczniej zamieszkałe odcinki powiatowej drogi nr 2083D.
 
W temacie powiatowych dróg ciągle dużo się dzieje. Wczoraj umowa na Gałów, a jutro będziemy podpisywać kolejną umowę na remont drogi 2091D Piekary - Konary. W tym tygodniu planujemy też otwarcie ofert na przebudowę odcinka Prężyce – Lenartowice – Księginice. Obie inwestycje będą finansowane w 80 % z funduszu dróg samorządowych, pozostała kwota będą pochodzić z budżetu Powiatu i Gmin  –  informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin