Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Zbierając nakrętki możesz pomóc!

Zbierając nakrętki możesz pomóc!

Przy wejściu do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej pojawił się metalowy, czerwony pojemnik w kształcie serca. Wrzucając do niego plastikowe nakrętki możemy pomagać potrzebującym dzieciom.
Tego typu instalacje pojawiły się już w wielu miejscowościach w Polsce. Teraz przyszedł czas na Środę Śląską. – Wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej podjęliśmy działania, aby metalowe serce na nakrętki stanęło i u nas. Mariusz Kargol w ekspresowym tempie zorganizował zespół, który stworzył konstrukcję. Wielkie podziękowania kieruję tu do Tomasza Szulborskiego i Jarosława Andrasza. My natomiast zajmiemy się teraz organizowaniem zbiórek – mówi Anna Klimczuk-Malczewska, kierownik Centrum Kultury Alternatywnej. 
 
Do pojemnika można wrzucać dowolne plastikowe nakrętki. Będą one przekazywane na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, którzy na co dzień borykają się z przeciwnościami losu i zmagają z różnymi, często bardzo ciężkimi chorobami.
 
Mam nadzieję, że inicjatywa będzie wspierana przez wszystkich mieszkańców. Wiem już także, że podobne serca staną niebawem w innych miejscowościach ziemi średzkiej, co bardzo cieszy – dodaje kierownik CeKA. Zachęca również osoby zainteresowane “nakrętkową” pomocą na rzecz swojego dziecka do składania wniosków o wsparcie do Centrum Kultury Alternatywnej. Szczegóły znajdziecie na stronie www.cekacentrum.pl
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin