Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Nowe połączenia komunikacyjne

Nowe połączenia komunikacyjne

W październiku powiatowa komunikacja publiczna wzbogaciła się o dwie nowe linie: P6 Malczyce - Środa Ślaska - Wróblowice  i P7 Ramułtowice - Budziszów - Rakoszyce.
Wcześniejsi przewoźnicy zrezygnowali z tych połączeń w związku z ich małą rentownością. Niespodziewanie i szczęśliwie dla nas wojewoda dolnośląski ogłosił trzeci nabór wniosków na dofinansowanie. W ekspresowym tempie złożyliśmy wniosek i udało się. To ważne połączenia dla nas, bo korzystało z niech wiele osób, m.in. uczniowie naszych powiatowych szkół – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.
 
Przypinamy, że powiatowa komunikacja uruchomiana została dzięki rządowemu Funduszowi rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki środkom wojewody i partnerskich gmin 2 stycznia uruchomiono pięć linii:
- P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska
- P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska
- P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska
- P4 Chełm - Malczyce - Środa Ślaska
- P5 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska
 
Teraz do tego wykazu doszły dwa nowe połączenia: P6 Malczyce - Środa Ślaska - Wróblowice  i P7 Ramułtowice - Budziszów - Rakoszyce.  Ich obsługą zajęli się odpowiednio  Kazimierz Słobodzian i Mieczysław Malec. Kwota dofinansowania to 33,6 tys. zł. Powiat i partnerskie gminy musieli dołożyć 6,6 tys. zł.
 
Wszystkie linie, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, będą funkcjonować do końca roku. Co stanie się później z powiatową siatką? – Pod koniec listopada planujemy złożyć kolejny wniosek do wojewody na wszystkie siedem linii. Czy pojawią się kolejne połączenia to zależy od rozmów z przewoźnikami oraz analizy wniosków mieszkańców – podsumowuje Pierzchalski.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin