Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Powiatowe inwestycje drogowe

Powiatowe inwestycje drogowe

Inwestycje drogowe to priorytet władz Powiatu i mimo jesieni wciąż wiele się dzieje w tym temacie. Podsumowaliśmy ostatnie działania.
Prężyce  
W ramach powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa w październiku przebudowywano drogę powiatową 2053 w Prężycach. Inwestycja kosztowała 123 tys. zł i w całości sfinansowana została z budżetu Powiatu. Nowy odcinek o długości 880 metrów będzie służyć dużej grupie mieszkańców, a ze względu na bliskość zalewu, również wędkarzom i sympatykom sportów wodnych. Przebudowę wykonała firma Berger Bau Polska.

Gałów
Zgodnie z podpisaną umową rozpoczęły się prace ziemne na ul. Wierzbowej w Gałowie. Nowa droga będzie mieć 600 m długości i 4,5 szerokości. W projekcie ujęto też utwardzenie  poboczy oraz remont przepustów.
Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł, z czego urząd marszałkowski w ramach dotacji celowej przekaże 126 tys. zł. Powiat i Gmina Miękinia wydadzą po 81 tys. zł. Droga w Gałowie będzie trzecią drogą transportu rolnego (Słup, ul. Gałowska w Lutyni) wyremontowaną przez Powiat.

Piekary - Konary
Postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej 2091D Piekary - Konary wygrała firma Berger Bau Polska. Umowę z wykonawcą podpisano 15 października. Zadanie będzie kosztować 1 991 tys. zł i obejmie modernizację 2,3 km drogi, budowę jednostronnego chodnika oraz zatoki autobusowej w Piekarach, przebudowę wjazdów na posesje oraz pola, budowę wyspy dzielącej tzw. azylu, która ułatwi przejście pieszym.
Inwestycja  w 80%  finansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą kwotę po połowie pokryje Powiat i Gmina Udanin.

Prężyce - Lenartowice - Księginice
Wczoraj podpisano umowę na  przebudowę dróg powiatowych relacji Prężyce - Lenartowice - Księginice (etap II). Postępowanie wygrała firma Berger Bau i to ona zmodernizuje 5,2 km drogi, wybuduje chodniki na brakujących odcinkach (1,1 km) oraz kanalizację deszczową oraz oświetlenia w Lenartowicach i Prężycach (30 lamp).
Wartość  zdania to 6,45 mln zł. 4,5 mln zł wyniesie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą część po połowie sfinansuje Powiat i Gmina Miękinia

Termin zakończenia prac na tych dwóch dużych odcinkach to koniec wakacji przyszłego roku. Niemniej jeszcze w tym roku chcielibyśmy rozpocząć roboty zimne i wykonać konieczną wycinkę drzew. W związku z dobrymi cenami oferowanymi przez firmy jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetargi na przynajmniej trzy chodniki, w ramach naszego powiatowego programu i rozpocząć ich budowę teraz, a odebrać i rozliczyć w przyszłym. Wierzymy, że aura będzie sprzyjać naszym planom – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin