Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Drogi powiatu coraz lepiej oznakowane

Drogi powiatu coraz lepiej oznakowane

Po montażu radarowych wyświetlaczy prędkości i progów zwalniających Powiat rozpoczął malowanie oznakowania poziomego na swoich drogach.   
Celem realizowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa. Malowanie linii rozpoczęło się w minionym tygodniu i powinno zakończyć w tym, jeśli pozwoli na to aura. Na kilkunastu odcinkach wymalowane zostaną linie krawędziowe i segregacyjne. W II etapie malowane będą linie akustyczno – wibracyjne. Te pojawią się w miejscach szczególnie niebezpiecznych tj. skrzyżowania, przejazdy kolejowe, ostre zakręty, przejścia dla pieszych  oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu.
 
Dobre oznakowanie poziome jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy bardzo szybko zapada zmierzch. Poprawia ono nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego na to zadanie też co roku przeznaczamy kilkadziesiąt tysięcy złotych z budżetu Powiatu. W tym roku, wykonawcy przedstawili bardzo dobre oferty i oba etapy tego zadania będą kosztować nas 79 tys. zł – podkreśla Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu, odpowiedzialny za drogi.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin