Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Rządowe wsparcie dla samorządów

Rządowe wsparcie dla samorządów

1,8 mln zł otrzyma Powiat Średzki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Rządowy fundusz ma służyć wsparciu lokalnych inwestycji i w ten sposób ożywić gospodarkę osłabioną pandemią. Jego budżet to 12 miliardów zł.
W pierwszej  transzy Powiat otrzymał ponad 2,7 mln zł, które zdecydował się przeznaczyć na modernizacje dróg oraz remont szpitala i szkół. O wysokości przyznanych samorządom kwot decydował specjalny algorytm.
 
Drugą pulę środków rozdysponowano na drodze konkursu. Na ogłoszony nabór Powiat zgłosił dziesięć projektów. Wyniki konkursu ukazały się kilka dni temu. Dotacja dla Powiatu wyniesie 1,8 mln zł. Bardzo cieszymy się z pozyskanej dotacji. Środki te zostaną przeznaczone na dokończenie remontu budynku szpitala w Środzie Śląskiej. Sfinansujemy w ten sposób drugi etap prac modernizacyjnych, a uściślając dostosujemy drugie i trzecie piętro do prowadzenia tam usług medycznych, zagospodarujemy również podwórko wewnętrzne, a także przeprowadzimy renowację elewacji północnej części budynku wraz z termomodernizacją ścian nieocieplonych – komentuje Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin