Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Kolejne chodniki w ramach partnerstwa

Kolejne chodniki w ramach partnerstwa

Dobre ceny w branży budowlanej skłoniły władze powiatu do uruchomienia środków z Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego 2021 i rozpoczęcia kolejnych inwestycji.  
15 grudnia starostowie powiatu, w asyście wójta Udanina, popisali umowę na budowę chodnika w miejscowości Gościsław. Postępowanie przetargowe wygrał Zakład Instalacyjno-Montażowy INSTALATOR ze Środy Śląskiej, który zrealizował już kilka inwestycji chodnikowych dla Powiatu, m.in. we Wrocisławicach. Zadanie obejmie budowę czterech  odcinków chodnika o łącznej długości 681 metrów, co będzie kosztować 370 tys. zł. Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego kwotę tę po połowie sfinansuje Powiat i Gmina Udanin.
 
Spółka INSTALATOR złożyła też najlepszą ofertę na budowę chodnika przy drodze powiatowej w Mieczkowie. To ona wybuduje 610 m jednostronnego chodnika w tej miejscowości (w kierunku Wichrowa) oraz zatokę autobusową. W podpisaniu umowy, 16 grudnia, wzięła udział wójt Gminy Kostomłoty. Koszt tego zadania to 374 tys. zł i tak jak poprzednio poniosą go po połowie partnerskie samorządy tj. Powiat i Gmina Kostomłoty.
 
Nowymi chodnikami mieszkańcy Gościsławia i Mieczkowa pospacerują w maju przyszłego roku.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin