Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Powiatowy program poprawy bezpieczeństwa to bardzo cenna inicjatywa. Działania Powiatu coraz częściej wspierają zewnętrzne firmy.
W 2020 roku trzy podmioty wsparły znacznymi darowiznami działania Powiatu w zakresie poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Było to: Spie Elbud Gdańsk, spółka Budago z Owczar oraz RPM S.A.
 
W tym roku współpraca z firmami również układa się pomyślnie. 12 lutego w gabinecie starosty podpisano porozumienie z Polenergia Farma Wiatrowa, w ramach którego firma wesprze powiatowy program. Zgodnie z ustaleniami spółka za 120 tys. zł wykona powierzchniowe utrwalenia wybranych odcinków dróg powiatowych. Ponadto kwotą 50 tys. zł wesprze zakup urządzeń drogowych takich jak wyświetlacze, progi zwalniające, czy też malowanie linii akustycznych i wibracyjnych.
Porozumienie podpisali starostowie powiatu, przy kontrasygnacie skarbnika. Spółkę reprezentowali Piotr Maciołek i Wacław Marzec.
 
 
Bardzo się cieszymy, że są w naszym otoczeniu firmy, którym - tak jak i nam - zależy na poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg. To dopiero początek roku i początek rozmów z  firmami, które realizują na terenie powiatu różnego rodzaju zadania. Mam więc nadzieję, że takich dobrych informacji będziemy mieć więcej – mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu, odpowiadający m.in. za powiatowe drogi oraz komunikację.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin