Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Cykl dla miłośników tajemnic i zagadek

Cykl dla miłośników tajemnic i zagadek

„Niedziela z Kryminałem” to nowa inicjatywa Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 21-go marca. 
„Niedziela z Kryminałem” będzie cyklem spotkań mieszkańców powiatu z autorami polskich powieści kryminalnych, przedstawicielami dolnośląskiej policji, a także wykładowcami szkół wyższych. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, formuła wydarzenia będzie odbiegała od typowego wieczoru autorskiego.
 
Premierowe spotkanie odbędzie się 21-go marca w  siedzibie Centrum, przy ul. Przyszkolnej 3, o godzinie 17.00. Spotkanie będzie składać się z trzech części. W pierwszej poznamy bliżej autora cyklu „Cienie Przeszłości", byłego mieszkańca Szczepanowa, Mieczysława Gorzkę. Następnie były policjant komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu, Norbert Czajkowski opowie o pracy w wydziale kryminalnym, trudnych przypadkach i zaskakujących rozwiązaniach. W trzeciej części poznamy lokalnego artystę - Krzysztofa Suszyckiego, tworzącego intrygujące i tajemnicze dzieła.
 
Bohaterami naszego nowego cyklu będą osoby, które obracają się w kręgach zbrodni. W premierowej części skonfrontujemy fikcję z praktyką, czyli pisarza tworzącego wymyśloną fabułę, z osobą, która brała udział w wyjaśnianiu zbrodni. Co ciekawe, nasz policjant zna twórczość pana Gorzki, wiec będzie mógł się do niej odnieść – podkreśla wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy. 
 
Warto dodać, że Mieczysław Gorzka, gość pierwszej „Niedzieli z Kryminałem”, będzie gospodarzem  kolejnych spotkań. 
 
Planujemy spotkania zarówno z początkującymi pisarzami, ale pojawią się także znane nazwiska. Cykl „Niedziela z Kryminałem” jest realizowany we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Środzie Śląskiej. Oprócz rozmów z autorami książek i praktykami planujemy przerywniki muzyczne, quizy z udziałem publiczności i wiele innych niespodzianek – dodaje Anna Klimczuk-Malczewska, kierownik PCeKA.
 
Ze względu na obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona do 80. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą odbierać wejściówki (jedna osoba maksymalnie dwie) od poniedziałku 15 marca w biurze Centrum. Więcej informacji pod nr tel. 733 220 083.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin