Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: 113 drzew nasadzi Powiat wraz z firmą Green Energy

113 drzew nasadzi Powiat wraz z firmą Green Energy

24 tys. zł przeznaczy Powiat na I etap tegorocznych nasadzeń drzew wzdłuż powiatowych dróg i ścieżek. 10 tys. zł z tej kwoty to darowizna od firmy Green Energy Salonu Odnawialnych Źródeł Energii z Komornik.
Powiatowe nasadzenia to cykliczne przedsięwzięcie. W tym roku ich I etap wesprze firma Green Energy. – Zgodnie z podpisanym dzisiaj w moim gabinecie porozumieniem, 10 tys. złotych zostanie przeznaczone na zakup i nasadzenia drzew wzdłuż ścieżki rowerowo-pieszej relacji Środa Śląska - Ciechów. Bardzo dziękuję panu Babińskiemu za zrozumienie i wsparcie naszej akcji. Nasza współpraca weszła w kolejny, tym razem proekologiczny, wymiar – mówi starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz.  
 
Bardzo się cieszę że wcześniejsza rozmowa ze starostą Krzysztofem Szałankiewiczem i przedstawicielem zarządu Grzegorzem Pierzchalskim przeszła do realizacji w postaci podpisanego porozumienia, a wraz z nim do akcji nasadzeń drzew. Jestem przekonany iż tego typu działania będą inspiracją dla pozostałych przedsiębiorców, działających na terenie naszego powiatu. Tylko wspólnymi działaniami możemy zmieniać nasze otoczenie, tym samy zmieniać świat na lepsze – podkreśla Przemysław Babiński, prezes zarządu EG.
 
Urzędnicy zamówili już 113 drzewek takich gatunków jak: wiśnia piłkowana, lipa drobnolistna, klon zwyczajny i klon kulisty. Poza ścieżką Środa Śląska - Ciechów, nowe nasadzenia pojawią się na odcinakach Zabłoto - Kostomłoty, Ujazd Górny - Michałów, Piotrowice - Pełcznica, w miejscowości Karczyce, a także wzdłuż ul. Klonowej w Księginicach. Drzewa będą sadzić pracownicy powiatowej służby drogowej i jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać zadanie to zakończą przed Świętami Wielkanocnymi.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin