Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Bezpieczniejszy przejazd przez Chomiążę

Bezpieczniejszy przejazd przez Chomiążę

Po wielu monitach mieszkańców, interwencjach radnych oraz oficjalnych pismach starostwa problem gromadzącej się wody koło wiaduktu w Chomiąży zostanie rozwiązany.
Spływająca na chodnik oraz jezdnię woda stwarzała realne zagrożenie dla użytkowników dróg. Szczególnie niebezpieczne było to w okresie zimowym. Wiedzieliśmy, że powodem jest wadliwa instalacja odwodnieniowa wykonana podczas przebudowy wiaduktu. Po naszych wielu pismach i interwencjach Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zobligowała się do naprawy i dzisiaj rozpoczęły się prace naprawcze, z czego bardzo się  cieszymy – mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu odpowiedzialny m.in. za powiatowe drogi.
 
Naprawa będzie polegać na budowie nowej studzienki deszczowej i wpięciu jej do istniejącej już instalacji odwadniającej na drodze powiatowej  tzw. burzówki. W tym celu konieczne będzie położenie 20 metrów rury o średnicy 200 milimetrów. Prace rozpoczęły się dzisiaj i, jak zapewnił ich wykonawca, zakończą się najpóźniej w poniedziałek.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin