Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Władze powiatu pożegnały Siostry Elżbietanki

Władze powiatu pożegnały Siostry Elżbietanki

Wczoraj w kościele św. Andrzeja odbyła się msza, podczas której pożegnano siostry Elżbietanki, kończące po 160 latach posługę w Środzie Śląskiej.  
Podczas mszy pod adresem Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Siostrom za ich służbę i oddanie podziękowali włodarze powiatu i gminy, ks. Proboszcz Marcin Kozyra, ks. Edward Bugajski oraz parafianie i mieszkańcy.
 
Wicestarosta Sebastian Burdzy i przewodniczący rady Artur Bogucki przygotowali dla sióstr upominki i list z podziękowaniami. – Po 160 latach opuszczają Siostry nasze miasto i jest to niezmiernie smutna wiadomość. Dziękujemy Siostrom za życzliwość, opiekę i cierpliwość okazywaną pacjentom szpitala oraz domownikom Domu Opieki. Za poświęcone im życie zawodowe, czas i niejednokrotnie własne zdrowie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą posługę i obecność w naszej społeczności. Wszystkim Siostrom ze Zgromadzenia św. Elżbiety życzymy wielu łask, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Bóg czuwa nad Wami i wspiera Was w każdym działaniu. Oceniając posługę sióstr przywołali słowa bł. Mari Luizy Merkert „Błogosławieni są Ci, którzy potrafią dać innym to, co w nich najlepszego”.
 (rfp)
fot.Michał Witkowski
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin